28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Shërbimi “robotaxi pa shofer” i Waymo bëhet i disponueshëm për të gjithë në San Francisko të ShBA-së

- Advertisement -

Shërbimi Robotaxi Waymo në pronësi të Google u bë i disponueshëm të martën për këdo në San Francisko që ishte i interesuar për “një udhëtim pa shofer”.

“Me dhjetëra mijëra udhëtime javore, shërbimi ynë Waymo One ofron transport të sigurt, të qëndrueshëm dhe të besueshëm për vendasit dhe vizitorët në qytet njësoj”, thuhet në një postim, shkruajnë mediat e huaja.

“Tani është në dispozicion për këdo”.

Rreth 300,000 njerëz, më shumë se një e katërta e popullsisë së San Franciskos, janë regjistruar në listën e pritjes së Waymo, sipas kompanisë.

Ata do të kenë nevojë për aplikacionin e kompanisë për të përdorur shërbimin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit