19.2 C
New York
Thursday, April 25, 2024

Buy now

Shenjat që tregojnë se nuk jeni më të dashuruar

- Advertisement -

Të biesh në dashuri është një ndjenjë magjike, prandaj këngët, librat, filmat dhe çdo situatë tjetër që rrotullohet rreth këtij përjetimi është kaq e veçantë. Por, ç’mund të themi për të kundërtën? Asnjë romancë nuk është njësoj me të tjerat, çdo raport ka uljet dhe ngritjet e veta, por kur ndjenja përfundon, kjo thjesht ndodh!

Ju e kuptoni që nuk keni më të njëjtën tërheqje për partnerin/en, s’keni më ato fluturat në stomak, sytë zemra apo pasionin që e çonte në një tjetër nivel marrëdhënien tuaj.

Po, cilat janë shenjat? Si ta kuptoni që jeni më të dashuruar? Ja disa detaje që tregojnë nëse vërtet jeni të dashuruar apo jo:

#1 Ju nuk ndaloni së menduari për të dalë me njerëz të tjerë

#2 Fluturat në stomak nuk ekzistojnë më

#3 Nuk e keni më prioritet partnerin/en

#4 Jeta seksuale nuk ka më asnjë emocion

#5 Nuk keni kontakt fizik me njëri-tjetrin

#6 Nuk jeni më miq të ngushtë bashkë

#7 Zgjedh që të flasësh me të tjerët në vend të tij/saj

#8 Zakonet apo sjelljet e tij/saj të lezetshme janë zhdukur

#9 E ndieni se diçka mungon në lidhjen tuaj

#10 Nuk keni asnjë dëshirë që të ndryshoni diçka te vetja

#11 Filloni të anuloni planet në minutën e fundit

#12 Nuk ju intereson më asgjë në lidhje me partnerin/en

#13 Nuk doni të ndryshoni raportin tuaj

#14 Nuk keni më argumente dhe as dëshirë për sqarim

#15 Ju nuk doni të keni më angazhim në këtë marrëdhënie

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit