8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Shembet ura në Baltimore të SHBA-së, njerëzit e veturat bien në ujë – dalin pamjet

- Advertisement -

Ura kryesore në Baltimore, Maryland, është shembur pasi një anije e madhe u përplas me të në orët e mëngjesit.

Siç raporton BBC, një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të qytetit të Baltimores thotë se ura u shemb në lumin Patapsco pasi u godit nga një anije në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ai tha gjithashtu se “rreth shtatë persona dhe disa automjete” kanë rënë në lumë.

Tani po zhvillohet një operacion i vazhdueshëm shpëtimi me shumë agjenci që drejtohet nga departamenti i zjarrfikësve, duke bashkëpunuar me rojet bregdetare të SHBA dhe agjenci të tjera të Maryland.

Nuk ka ende të dhëna për viktima të mundshme.
https://m.youtube.com/watch?v=CaMDoToEo4k&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.periskopi.com%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit