27.1 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën e sigurisë rreth vendvotimeve në Veri bashkë me Policinë dhe KFOR’in

- Advertisement -

Shefi i EULEX’it, Giovanni Pietro Barbano, ka thënë se bashkë me Policinë e Kosovës dhe KFOR’in janë duke monitoruar situatën rreth vendvotimeve në katër komunat në veri

.“Në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in, EULEX-i është duke monitoruar situatën e përgjithshme të sigurisë rreth vendvotimeve në katër komunat ku po zhvillohet votimi për largimin e kryetarëve”, ka shkruar ai në platformën X.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit