29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

ShBA, Japonia dhe Koreja e Jugut do të zhvillojnë stërvitje të përbashkëta

- Advertisement -

Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord të zhvillojnë stërvitje të reja të përbashkëta gjatë verës.

Siç raportoi sot AP, në takimin në Singapor ku u mor vendimi në fjalë morën pjesë sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin, ministri japonez i mbrojtjes Minoru Kihara dhe ministri i mbrojtjes së Koresë së Jugut, Shin Won-sik.

Tre zyrtarët u zotuan të vazhdojnë forcimin e marrëdhënieve.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit