0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Senatorja amerikane kërkon të ndalen bombardimet në Gaza

Senatorja amerikane, Elizabeth Warren, ka kritikuar shkatërrimin e Gazës, por nuk ka kërkuar në mënyrë eksplicite një armëpushim.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo ka kërkuar që menjëherë të ndalohet bombardimi.

“Kriza në Gaza po rritet. Sulmet ajrore izraelite po shkatërrojnë ndërtesat e banimit dhe infrastrukturën publike. Kufizimet për ndihmën humanitare e bëjnë jetën edhe më të vështirë. Ndaloni bombardimet TANI”, ka shkruar Warren.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit