14.6 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së dënon sulmin “me termat më të fortë të mundshëm”

- Advertisement -

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres dënoi sulmin në Moskë “me termat më të fortë të mundshëm”, tha një zëdhënës.

Guterres “përçon ngushëllimet e tij të thella për familjet e viktimave, popullin dhe qeverinë e Federatës Ruse”, thanë ata në një deklaratë.

Ai iu uroi të lënduarve shërim të shpejtë.

Moska më herët sulmoi OKB-në, duke thënë se nuk kishte ofruar një dënim mjaft të fortë për sulmin, pasi zyra e Guterres tha se ishte e pikëlluar nga incidenti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit