4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Samba braziliane në “Bernabeu”, Vinicius Jr dhe Rodrygo “gjunjëzojnë” Valencia

Real Madrid duhej vetëm të fitonte ndaj Valencias dhe këtë gjë bëri, pasi “Los Blancos” triumfuan në Bernabeu me shifrat 5-1.

Pjesa e parë përfundoi me shifrat 2-0, ku një gol nga Carvajal në minutën e 3’ dhe nga Vinicius Jr në minutën e 42’, bënë që vendasit të shkonin në dhomën e zhveshjes të qetë.

Pjesa e dytë nuk pati surpriza, pasi Reali shënoi edhe dy gola të tjerë të shpejtë që në fillim të fraksionit të dytë. Vinicius Jr ishte përsëri autor në minutën e 49’ dhe më pas Rodrygo në minutën e 50’, ndërsa ky i fundit shënoi dhe të pestin në minutën e 84′. Valencia shënoi golin e vetëm në minutën e 88′ me anë të Duro.

Këto tre pikë ishin shumë të rëndësishme për skuadrën e Ancelottit, pasi kështu vazhdojnë ndjekjen nga pas të Girona që kryeson tabelën aktualisht me 34 pikë, ndërsa “Los Blancos” renditen të dytët me 32 pikë./

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit