31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Sa ushtarë humbi Serbia në përballje me UÇK-në dhe NATO-n në luftën e fundit?

- Advertisement -

Historiani Sabit Syla tha në Pressing në T7, ka thënë se NATO kishte 250 humbje gjatë bombardimeve.

Ndërkaq, ai ka thënë se luftimet më të ashpra në Kosovë kanë qenë në mars dhe prill 1999.

“Për 78 ditë që NATO ka bombarduar ka pasur 250 veta humbje në Kosovë, NATO. Kurse numri më i madh i humbjeve që ka pësuar Serbia është sidomos në pikun e luftimit në mars e prill të 1999”, ka thënë Syla.

Ndërkaq, Bleirm Latifi dha statistika sa forca serbe janë vrarë gjatë luftës së tyre për ta mbajtur okupimin, përkundër krimeve të kryera.

“Llogariten 2000 vrarë, 1.020 1.030, llogaritën që janë vrarë në konfrontim me UÇK-në. 1000 tjera nga bombardimet e NATO’s”, ka thënë Latifi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit