31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Rusia u ndalon hyrjen disa figurave britanike

- Advertisement -

Rusia shtoi disa “figura të establishmentit”, gazetarë dhe ekspertë britanikë në listën e personave që u ndalohet hyrja në vend.

Ministria e Jashtme e Moskës thotë se vendimi është marrë për shkak të veprimeve të tyre “armiqësore”.

Në një deklaratë, ministria i kërkoi gjithashtu Britanisë të heqë dorë nga mbështetja e saj për Ukrainën, e cila pretendoi se po shkaktonte më shumë viktima civile.

Emrat e të sanksionuarve nuk janë bërë të ditur, raporton Sky News.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit