9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Rusia kërkon “një përgjigje të përshtatshme për Prishtinën” pas shpalljes non grata të zyrtarit rus

- Advertisement -

Ministria e Jashtme e Rusisë ka kërkuar një reagim të Kombeve të Bashkuara pasi që institucionet e Kosovës kanë shpallur si të padëshirueshëm një zyrtar rus të UNMIK-ut.

“Ndërmarrja e hapave agresiv mund të jetë në kundërshtim me frymën e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së”, ka deklaruar Marija Zakharova, zëdhënëse në këtë ministri

“Ne presim që arbitrariteti i Prishtinës të përballet me një përgjigje kategorike dhe të përshtatshme nga udhëheqja e OKB-së”, ka thënë ajo për TASS.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit