-0.4 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Rregullorja e BQK-së, Lista Serbe fton qytetarët që të protestojnë të hënën në mesditë

Lista Serbe ka ftuar të gjithë qytetarët e këtij komuniteti që të hënën të protestojnë në Mitrovicë të Veriut.

Ky organizim i tyre kundërshton vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për të ndaluar përdorimin e dinarit si mjet pagese.

“Lista Serbe mbështet protestat në Mitrovicë të Veriut, të paralajmëruara nga shoqata e pensioniste dhe në të njëjtën kohë ftojmë të gjithë qytetarët nga Kosova që të hënën më datën 12 shkurt nga ora 12:00 të marrin pjesë në këtë protestë demokratike kundër vendimit të regjimit në Prishtinë për të ndaluar dinarin dhe pagesat”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

Protesta thirret edhe për kundërshtimin e siç thuhet “militarizimit të veriut”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit