31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

- Advertisement -

Rodrygo nuk ka plane që të largohet nga Real Madridi, pavarësisht spekulimeve të fundit.

Braziliani është i lumtur në “Santiago Bernabeu” dhe nuk dëshiron që të ndryshojë mjedis gjatë afatit kalimtar të verës.

Kampi i lojtarit konfirmon gjithashtu planin e qartë për të vazhduar në Real Madrid, si dhe i kënaqur me strategjinë e klubit.

Rodrygo ka nënshkruar marrëveshje të re deri në qershor 2028 vetëm disa muaj më parë – me klauzolën e re të lirimit prej 1 miliardë eurosh të përfshirë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit