13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Rita Ora publikon “Shape Of Me” në bashkëpunim me Keith Urban, klipi shoqërohet i gjithi me pamje të saj të fëmijërisë

Ky version i ri i këngës është një dhuratë e përzemërt nga Rita për nënën e saj në ditëlindjen e saj të 60-të, por ajo shpreh gjithashtu një mesazh më të gjerë për të gjithë ata që janë të dashur dhe mbështetës në jetën e çdokujt.

Bashkëpunimi me Keith Urban, i cili është njohur për ndjeshmërinë dhe zërin e tij të ngrohtë, ka qenë një zgjedhje personale dhe e menduar për Rita.

“Duke e njohur Keithin kaq mirë, nga koha kur po xhironim The Voice në Australi, të gjitha gratë e mrekullueshme në jetën e tij nga vajza e deri te gruaa e tij. Ai është një person kaq i mrekullueshëm. Nuk ka njeri tjetër që imagjinoj që mund ta bëja këtë,” vijoi ajo, duke treguar respektin dhe admirimin e saj për artistin bashkëpunues.

Klipi muzikor i këngës “Shape Of Me” ka sjellë një element shtesë të sentimentalitetit, pasi përfshin skena të ëmbla dhe të paharrueshme nga fëmijëria e Ritës dhe motrës së saj, Elenës, duke i bërë të dy motrat të ndjejnë nostalgji dhe lidhje të fortë familjare.

Versioni i ripërpunuar i “Shape Of Me” në bashkëpunim me Keith Urban është një këngë që shkon përtej një dedikimi të thjeshtë, duke u bërë një himn për dashurinë dhe mirënjohjen ndaj atyre që na formojnë dhe na përkrahin në jetën tonë.

Kjo këngë e rëndësishme për Rita Orën shihet nga ajo si një mundësi për të ndarë ndjenjat e saj më të thella me fansat: “Kjo këngë është shumë domethënëse për mua, shpresoj që të gjithë do ta shpërndani”, përfundon ajo në postimin e saj, duke u kërkuar të tjerëve të ndajnë e të përjetojnë ndjenjat që ajo ka shtruar nëpërmjet muzikës së saj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit