23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

“Rilind” Land Rover Defender i vjetër, tani ka katër motorë elektrikë

- Advertisement -

Nëse përdoren mbushësit me fuqi 50 kW, nevojitet vetëm një orë e gjysmë që vetura të bateria të mbushet plotësisht, e nëse përdoret ai prej 22 kW atëherë nevojiten mbi pesë orë, transmeton Telegrafi.

Secili prej këtyre elektromotorëve prodhon 122 kuaj-fuqi, që do të thotë se në total gjeneron 488 kuaj-fuqi.

Shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë e arrin për 10 sekonda, kurse shpejtësia maksimale është e kufizuar në 130 kilometra në orë.

“Kemi dashur të mbajmë peshën origjinal të automjetit, si dhe ta ruajmë sharmin dhe dinamikën e origjinalit. Në anën tjetër është më i lehtë për t’u mirëmbajtur”, tha Osman Boyner themelues i Bedeo.

“Reborn Eletric: Linja ikonike paraqet një hap natyral përpara nesh, e kjo që kemi bërë me Defenderin tregon avancimin e teknologjisë. Ne e ruajmë trashëgimin e veturës, dhe mundësojmë një transport të pastër dhe efikas për të ardhmen”, shtoi Boyner.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit