0.8 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Rikthehet ky funksion në WhatsApp pasi ishte larguar vite më parë

WhatsApp po rikthen për përdoruesit në ueb veçorinë “View once” për foto dhe video, një funksion i cili u largua një vit më parë “për arsye sigurie”.

Përdoruesit e WhatsApp mund të dërgojnë foto dhe video që mund të shikohen vetëm një herë para se të zhduken nga biseda, por veçoria është e disponueshme vetëm për përdoruesit e Android dhe iOS.

Funksioni ishte ofruar më parë në versionet desktop dhe Web të aplikacionit.

Tani, një raport sugjeron që platforma e mediave sociale po rikthen funksionin “Shiko një herë” (për foto dhe video) për versionet e WhatsApp Web dhe WhatsApp për desktop.

Sipas një raporti, kompania po mundëson këtë opsion për Windows, macOS dhe pajisje të lidhura si iPad.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit