29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

Rikthehen temperaturat e larta, por bëni kujdes kur ndizni kondicionerin e makinës gjatë verës

- Advertisement -

Një nga gjërat e para që bëjmë në verë kur hipim në makinë është ndezja e kondicionerit. Megjithatë, ka diçka për të cilën shumica prej nesh nuk janë të vetëdijshëm.

Nuk duhet ta ndizni asnjëherë kondicionerin direkt me xhamat e mbyllur sidomos kur makina ka qenë në diell.

Ndaj, duhet të keni kujdes që të mos e bëni këtë lëvizje, sepse niveli i benzenit rritet shumë.

Duke qenë i bllokuar në automjet, mund të dëmtojë shëndetin tuaj dhe të fëmijëve pasi është një lëndë toksike. Herën tjetër, së pari hapni dritaret dhe më pas ndizni kondicionerin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit