25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Ridvan Berisha i uron martesën Ylber Kusarit, ka një porosi

- Advertisement -

Gazetari Ridvan Berisha ka komentuar martesën e vëllait të deputetes Mimoza Kusari-Lila, Ylber Kusari, i cili ka kurorëzuar dashurinë e tij me Jonathan Ausman në Kanada me anë të një ceremonie të vogël familjare.

 Martesa e tij me të gjinisë së njëjtë është komentuar shumë në Kosovë, me gjuhë seksiste.

Berisha thotë se “do t’i kisha sugjeruar Ylberit, të mos e marre seriozisht këtë gjuhë tê urrejtjes dhe të mosdurimit”, shkruan Scanner.

Postimi i plotë:

Ylber Kusarin, tash po e shoh se e paskan gozhduar, linçuar dhe se eshte perballur pameshirshem me gjuhe te urrejtjes dhe te mosdurimit, nje model ky i etabluar tash e sa vite fatkeqesisht ne shoqerine tone. Dhe, pse?! Vetem pse ka zgjedhur te modeloj jeten e tij ne esence. Ylberi perfaqeson nje nga figurat me vlerat intelektuale respektive ne Kanada, krenar qe te kemi atje Ylber.
Nga pervoja jo e lehte personale qe e ndaj me habitatin tone, po me vjen rende ta them, qe eshte i paemancipuar, do t’i kisha sugjeruar Ylberit, me te cilin fare nuk njihem, te mos e marre seriozisht kete gjuhe te urrejtjes dhe te mosdurimit.
Jetoje jeten Ylber siç e projekton vet!
Pershendetje dhe urime martesen🇨🇦🏳️‍🌈!

https://www.facebook.com/113026216735836/posts/669063067798812/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit