15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Rexhaj: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të nënshkruhet

- Advertisement -

Deputeti i Vetëvendosjes (VV), Arbër Rexhaj, ka thënë se marrëveshja në mes të dy vendeve, Kosovës dhe Serbisë, duhet të nënshkruhet.

Lidhur me çështjen e Asociacionit, Rexhaj ka thënë se kësaj teme asnjëherë nuk i janë shmangur, por sipas tij, e kanë problem metodën.

“Sepse në tryezën e diskutimeve, në dialogun përballë Serbisë, na janë ofruar mbi 20 modele të Asociacionit…”, ka thënë Rexhaj në “Debat Plus” në RTV Dukagjini.

Ai është shprehur se Asociacionin që e kanë kundërshtuar më herët është i njëjti edhe tash.

“Është problematike, edhe pse me disa kompetenca të deleguara, është arsimi privat i financuar nga Serbia, shëndetësia e tillë”, ka thënë deputeti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit