9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Rexhaj: Jam i sigurt që opozita nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje

- Advertisement -

Arbër Rexhaj nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kjo opozitë nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje.

“Jam shumë i sigurt që kjo opozitë nuk i jep nënshkrimet për të shkuar në zgjedhje”, ka thënë Rexhaj në “Debat Plus”.

Ai ka thënë se dy partitë opozitare, PDK dhe LDK mendojnë që Qeveria Kurti duhet të përfundojë mandatin.

“PDK dhe LDK mendojnë që duhet me dërgu pushtetin Lëvizja deri në fund që ata të përfundojnë opozitën e tyre”, ka thënë ai.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për RTK-në, ka thënë se është gjithmonë gati për zgjedhje.

“Unë po them që po shkojmë në zgjedhje kurdo që do opozita. Ne i ndihmojmë opozitës nëse dëshiron të shkojë në zgjedhje…Gjithmonë gati për zgjedhje”, ka thënë Kurti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit