25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Renditja e FIFA-s, ja ku është Kosova

Kosova mori vetëm një pikë në dy takimet eliminatore të Euro 2024 kundër Zvicrës dhe Rumanisë. Dardanët frenuan helvetët në një barazim 2-2 në “Fadil Vokrri”, teksa të martën në mbrëmjen u mposhtën 2-0 në Rumani.

Skuadra e Primoz Gliha mbetet në kërkim të fitores së parë në grupin I. Me vetëm katër pikë të grumbulluara në gjashtë ndeshje. FIFA ka përditësuar renditjen e kombëtareve. Ndërkohë që kuqezinjtë e Sylvinhos fituan tri pozicione, Kosova ka humbur dy pas dy ndeshjeve të fundit.

Dardanët ka zbritur në vendin numër 111, ndryshe nga pozicioni 109 që mbante më parë. Kosova rikthehet në fushë gjatë muajit tetor. Përballë Andorrës në transfertë dhe Izraelit në Prishtinë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit