20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Reali e mposht Barcelonën, shkon në finale të Euro Leagues

Real Madridi është kualifikuar në finale të Euro Leages, pasi e mposhti Barcelonën në “Final Four”, me rezultat 78-66.

Ndeshja filloi me ritëm të lartë, me çerekun e parë që u mbyll me shifrat 18-18. Në çerekun e dytë, Barcelona ishte më mirë duke e mbyllur pjesën e parë në epërsi.

Në çerekun e tretë, Reali u kthye në lojë duke e fituar me rezultat 22-13. Edhe në çerekun e fundit, Reali ishte shumë mirë duke e mbyllur ndeshjen me rezultatin final 78-66.

Më i dalluari te Reali ishte Tavares, me 20 pikë, 15 pikë dhe një asistim.

Në finale, Real Madridi do të përballet me Olympiacosin, të dielën, duke filluar nga ora 19:00.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit