14 C
New York
Monday, April 22, 2024

Buy now

Real Madrid i jep ultimatum Mbappes

- Advertisement -

Real Madridi do të bëjë një ofertë për Kylian Mbappe në afatin kalimtar të janarit.

Javët e fundit ka pasur sugjerime nga mediat vendase se Erling Haaland është një alternativë realiste për “Mbretërit”.

Sipas Diario AS, Real Madridi do t’i paraqesë një ofertë Mbappes më një janar dhe më pas do t’i japin një afat prej dy javësh, deri më 15 janar për të pranuar ofertën e tyre.

Në vitin 2021, Mbappe thuhet se kishte një marrëveshje me “Los Blancos”, por në fund pranoi ta vazhdonte kontratën me Paris Saint Germain.

Nëse francezi nuk e pranon ofertën, Reali do të bëjë të pamundurën për të rrëmbyer Haalandin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit