15 C
New York
Saturday, September 23, 2023

Buy now

Reagon Rrahmani pas ndeshjes me Rumaninë

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka reaguar për ndeshjen e mbrëmshme ndaj Rumanisë, ku u shfaq një baner ku thuhej “Kosova është Serbi”.

Rrahmani reagoi përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Instagram duke thënë se “kur t’i shohim njerëzit si qenie njerëzore, jo si qytetarë të një shteti tjetër, i përmbushim vlerat e humanizmit”.

Kujtojmë se ndeshja mbrëmë u ndërpre për rreth një orë pas shfaqjes së banerit “Kosova është Serbi”.

Në lidhje me këtë, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ka thënë se Kosova do të kërkojë drejtësi në UEFA dhe CAS.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit