11.9 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Reagimi i Presidencës pasi ShBA e shpalli ‘non grata’ Dodikun

- Advertisement -

Blerim Vela, shef i stafit në kabinetin e presidentes, Vjosa Osmani, ka reaguar pas vendosjes se sanksioneve të reja amerikane ndaj Milorad Dodikut.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se Dodiku së bashku me dy figurat famëkeqe të veriut të Kosovës Veselinoviçi dhe Radoiçiqi janë lidhja kriminale e “Botës serbe”.

“Shtetet e Bashkuara njoftuan sanksione të reja që targetojnë Milorad Dodik për aktivitetin e tij destabilizues dhe korruptiv në Bosnje. Dodik, Veselinoviç dhe Radoiçiq janë lidhja kriminale e ideologjisë politike të “botës serbe” që promovohet nga regjimi i Serbisë”, shkruan ai në Twitter.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit