7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Raporti i Progresit për kontratat e negociuara, Bajrami: Me çfarë termi të moderuar është zëvëndësuar fjala korrupsion!

Sipas Raportit të Progesit gjatë vitit 2022 janë dhënë 116 milion euro kontrata të negociuara, duke anashkaluar kështu procedurat e prokurimit publik.

E lidhur me këtë ka reaguar deputetja nga radhët e LDK-së Hykmete Bajrami, e cila ka thënë se kjo I bjen që me thirrë dikë që e njehë në telefon, me ftu në zyre dhe me ja dhanë një kontratë disa milioneshe.

“Me çfarë termi të moderuar e kemi zavëndësu fjalën korrupcion këto 3 vitet e fundit?”, ka shkruar Bajrami.

Postimi I plotë I Bajramit:

 

Sipas Raportit të Progresit në vitin 2022, janë dhënë 116 milionë euro kontrata të negociuara.

“Në vitin 2022 janë nënshkruar 10290 kontrata publike në vlerë prej 559 milonë euro, 20.8% e tyre janë të negociuara duke anashkaluar procedurat e prokurimit publik sipas ligjit.”

Kontrata të negociuara i bjen me thirrë dikë që e njehë në telefon, me ftu në zyre dhe me ja dhanë një kontratë disa milioneshe.

Me çfarë termi të moderuar e kemi zavëndësu fjalën korrupcion këto 3 vitet e fundit?

EFIKASITET!!!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit