33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Ramos drejt largimit nga Sevilla për herë të dytë

- Advertisement -

Sergio Ramos duket gjithnjë e më afër largimit nga Sevilla për herë të dytë në karrierën e tij.

Ai shkoi në Real Madrid në vitin 2005, ndërsa këtë herë po shkon drejt Shteteve të Bashkuara.

Sevilla dëshiron të mbajë shërbimet e Ramos për një sezon tjetër, por oferta e tyre arrin vetëm 4 milionë euro.

Nga ana tjetër, El Sevillista ka raportuar se San Diego FC, i cili do t’i bashkohet MLS-së në vitin 2025, ka ofruar 12 milionë euro për 38-vjeçarin që të jetë nënshkrimi i tyre i parë.

Ramos thuhet se është i etur për të arritur kontratën e fundit fitimprurëse të karrierës së tij dhe duke pasur parasysh çështjet financiare të Sevillas, ai nuk do t’i marrë ato para aty ku është aktualisht.

Kjo bën një lëvizje në MLS, ose Arabinë Saudite, shumë më të mundshme.

Mbetet për t’u parë se si do të jetë situata e Ramos në Sevilla.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit