0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Ramabaja s’i ndahet kritikës ndaj Borrellit e Lajçakut: E sollën buzë greminës projektin franko-gjerman

Sadri Ramabaja, analist i përhershëm në T7 dhe aktivist i VV-së, ka dhënë një intervistë relativisht të gjatë në televizioni SCAN të Shqipërisë.

Në këtë televizion, Ramabaja ka pasur kritika ndaj dy përfaqësuesve të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Sipas Ramabajës, kjo dyshe e kishte sjellur buzë greminës planin franko-gjerman.

“Dyshja diplomatike e BE-së, Borrell dhe Lajçak, e kishin sjellë buzë greminës, buzë dështimit projektin franko-gjerman, duke toleruar Serbinë me mos nënshkrimin e marrëveshjeve të arritura në Bruksel më 27 shkurt, qoftë në Ohër me 18 mars dhe duke krijuar situata abnormale që i kërkonte Kosovës të tërheq të gjitha njësitet special të Policisë nga veriu.” – tha ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit