-0.4 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Ramabaja për përfshirjen e Kurtit në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut: Është strategjikisht e menduar mirë

Përfshirja e kryeministrit Albin Kurti në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut mund të mos i pëlqejë shumëkujt, por, për analistin Ramabaja, jo-se-jo nuk është e gabuar por “e menduar mirë strategjikisht”.

Argumenti për këtë qëndrim sipas zotit Rambaja është nevoja për “faktorizim si komb”.

“Mua më duket strategjikisht i menduar mirë, sepse duhet të faktorizohemi tërësisht si komb. Më nuk mund të faktorizohemi pjesërisht, vetëm njëra palë ose tjetra. Ju jeni dëshmitarë se po këtë strategji e ka përdorë edhe në Preshevë dhe ka dalë fitues”, – tha ai ndër të tjera në Pressing.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit