22.4 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Rama: U konfirmua se nuk kishte konflikt interesi mes meje dhe pronarëve privat tek Liqeni i Badocit

- Advertisement -

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, përmes një njoftimit në Facebook, ka thënë se Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit ka marrë vendim në të cilin thuhet se nuk kishte konflikt interesi mes tij dhe pronarëve për ndërtim te Liqeni i Badocit.

Rama ka thënë se ky vendim reflekton përkushtimin për transparencë për veprimet e tij.

“Gjatë gjithë këtij procesi, kemi bashkëpunuar plotësisht me Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit dhe kemi siguruar të gjitha informacionet e nevojshme për të garantuar një hetim të drejtë dhe të paanshëm. E vlerësoj punën profesionale dhe të paanshme të Agjencisë dhe i falënderoj qytetarët për besimin dhe mbështetjen e tyre të vazhdueshme.” – ka shkruar ndër të tjera ai.

Shkrimi i plotë:

FAKTET FLASIN VET.

E VËRTETA DOLI NË SHESH!

Të dashur qytetarë,

Ju njoftoj se sot kam pranuar vendimin e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit, me të cilin, ka mbyllur çështjen për konflikt të interesit duke konfirmuar se nuk kishte konflikt interesi në mes meje dhe pronarëve privat tek Liqeni i Badocit.

Ky vendim reflekton përkushtimin tonë për transparencë dhe integritet në të gjitha veprimet tona.

Gjatë gjithë këtij procesi, kemi bashkëpunuar plotësisht me Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit dhe kemi siguruar të gjitha informacionet e nevojshme për të garantuar një hetim të drejtë dhe të paanshëm. E vlerësoj punën profesionale dhe të paanshme të Agjencisë dhe i falënderoj qytetarët për besimin dhe mbështetjen e tyre të vazhdueshme.

Puna jonë për transformimin e Prishtinës tonë, nuk mund të ndalet asnjëherë!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit