7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Rama poston foto të rrethit në Lakrishtë: Do ta shkarkojë trafikun në qendër, ka mbetur vetëm sinjalizimi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka publikuar fotografi të rrethrrotullimit në lagjen Lakrishtë në kryeqytet, duke njoftuar se “ka mbetur edhe sinjalizimi për t’u vendosur” dhe të lëshohet për qarkullim.

Rama shkroi se kjo rrugë “do ta shkarkojë trafikun e ngarkuar” në qendër të qytetit.

“Ka mbetur edhe sinjalizimi për tu vendosur dhe rruga nën rrethrrotullimin e Lakrishtes po lëshohet për qarkullim. Kjo rrugë do të shkarkojë trafikun e ngarkuar në rrugët “Tirana” e “Bill Klinton””, shkroi Rama.

“Po punojmë pa ndal që të transformojmë Prishtinën, që të kemi infrastrukturën e duhur në kryeqytetin tonë”, shtoi kryetari i Prishtinës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit