29.1 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Rama pas miratimit të planit rregullues për “Kalabrinë”: Ditë e madhe për kryeqytetin

- Advertisement -

Në seancën e Kuvendit Komunal të Prishtinës me 24 vota për ka kaluar plani rregullues për lagjen “Kalabria” në Prishtinë.

E këtë miratim të planit rregullues të lagjes “Kalabria”, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka quajtur “ditë e madhe për Kalabrinë e kryeqytetit.

“Ditë e madhe për Kalabrinë e Kryeqytetin. Uroj qytetarët e Lagjes Kalabria dhe të gjithë Kryeqytetit për miratimin e Planit Rregullues të Lagjes “Kalabria”. Vazhdojmë tutje me transformimin e Kryeqytetit!”, ka shkruar Rama.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit