22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Rama: Pagat do të rriten edhe për 14 mijë infermierë

- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar se në buxhetin e vitit 2024 është parashikuar rritje e pagave për 14 mijë e 207 infermierë.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri do ketë rritje të pagave për 14.207 infermierë, ju uroj një të diel të mbarë”, shkroi kryeministri.

Sipas tij, pagat e infermierëve do të rriten 15 mijë Lekë.

Rama ka paralajmëruar rritje të pagave edhe për mësimdhënësit në Shqipëri.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit