13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Rama njofton për risin e fundit në Trafikun Urban

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se me vendim të tij është zgjatur linja 15 e autobusit deri në fshatin Hajkobillë.

Ai ka thënë se kjo linjë e autobusëve e Trafikut Urban ju mundëson të gjithë banorëve të zonës qasje më të lehtë në transport publik, rrjedhimisht qasje më të lehtë në shërbime, punë, arsim dhe aktivitete të tjera esenciale.

🚌✨Zgjatet linja 15 e autobusit deri në fshatin Hajkobillë! ✨🚌

Me vendimin që kam marr, kjo linjë e autobusëve e Trafikut Urban ju mundëson të gjithë banorëve të zonës qasje më të lehtë në transport publik, rrjedhimisht qasje më të lehtë në shërbime, punë, arsim dhe aktivitete të tjera esenciale”, shkroi ai.

https://m.facebook.com/perparimrama2021/posts/694385809524600?ref=embed_post&wtsid=rdr_0d27PmqfzpRbQb09U

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit