27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Rama: Helena më çoi fjalë se donte veç fjalën time në këtë funeral të Kadaresë

- Advertisement -

Rama tha se kështu, Helena i qëndroi besnike bashkëshortit të saj.

“Kur edhe Helena më çoi fjalë se donte veç fjalën time në këtë funeral, duke i qëndruar besnike, si në të gjitha herët, Isit të saj, i cili kishte një alergji të rëndë nga tubimet, nderimet, e sidomos fjalimet, zgjodhi, besoj, të keqen më të vogël”, tha ndër tjerash kryeministri i Shqipërisë.

Paraprakisht, në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit u mbajtën homazhe publike në nderim të Kadaresë.

Ismail Kadare vdiq të hënën në mëngjes, pas një sulmi në zemër. Kosova dhe Shqipëria sot mbajnë zi për humbjen e tij./oranews/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit