13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

“Qeverisje e lloçit, mykut, mospunës, mosdijes”, Haziri akuzon kryetarin e Gjilanit për mungesë të politikave zhvillimore

Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ngritur akuza të forta kundër kryetarit aktual të Gjilanit, Alban Hyseni, nga Lëvizja Vetëvendosje. Haziri e ka karakterizuar qeverisjen e Hysenit si “e lloçit, mykut, mospunës”, duke e akuzuar për “mashtrimi dhe e mosinteresimi total për politikat zhvillimore.”

Në një postim në Facebook, ai ka theksuar angazhimin e strukturave të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Gjilan dhe ka thënë se Gjilani meriton një trajtim më të mirë dhe politika më të përgjegjshme.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit