16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Puçrrat në këto zona të trupit ju sinjalizojnë problemet me shëndetin

- Advertisement -

Adoleshenca na ka mësuar të gjithëve me aknet në fytyrë, por kur ato shfaqen në zona të tjera, atëherë ndoshta duhet të tregoni kujdes. Puçrra në zona të caktuara tregojnë një problem me shëndetin.

1. Puçrrat në pjesën e të pasmeve tregojnë probleme me higjienën ose dalin për shkak të të brendshmeve të ngushta.

2. Puçrrat në mjekër dhe qafë tregojnë aktivitet të shtuar të gjendrave mbiveshkore.

3. Puçrrat në supe dhe shpatulla janë shenjë e problemeve me tretjen.

4. Puçrrat në kraharor tregojnë një zhbalancim hormonal.

5. Puçrrat në pjesën e bërrylave, janë shenjë e një alergjie ose infeksioni mykotik.

6. Puçrrat në bark tregojnë një zhbalancim të sheqerit në gjak.

7. Puçrrat në këmbë janë shenjë e alergjisë nga produktet kozmetike ose mungesë vitaminash.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit