7.4 C
New York
Wednesday, March 29, 2023

Buy now

Publikohet videoklipi zyrtar i këngës që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Klipi ka një fabulë tepër prekëse, e cila i prek të gjitha ata që e shohin përshtatur në varësi të tekstit të këngës.

Kujtojmë që Albina dhe familja Kelmendi u shpallën fitues të edicionit të 61-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar dhe do të përfaqësojnë vendin tonë në Eurovision Song Contest 2023 në Liverpool, Mbretërinë e Bashkuar në datat 9, 11 dhe 13 maj.

Shqipëria do të këndojë natën e dytë të gjysmëfinales, 11 maj, ndërsa performanca do të jetë e 9-ta në radhë.

Nisur nga performanca në Pallatin e Kongreseve, pritet që edhe në skenën e Eurovizionit ata të rrëmbejnë zemrat e publikut.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit