21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Publikohet momenti kur pas plagosjes kryeministri i Sllovakisë futet me shpejtësi në veturën e blinduar (VIDEO)

- Advertisement -

Sipas raportimeve, kryeministri i Sllovakisë Robert Fico është qëlluar dhe plagosur me armë zjarri nga një person i panjohur.

Incidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit Bratislava, sipas stacionit televiziv të lajmeve TA3, raporton SkyNews.

Një i dyshuar është arrestuar për rastin dhe se Fico ndodhet në spital për trajtim.

Ngjarja ndodhi para Shtëpisë së Kulturës, ku Fico kishte ardhur për t’u takuar me mbështetësit. Policia bllokoi vendin e ngjarjes.

Më poshtë mund ta shikoni momentin në video, kur truprojat e futin në makinë kryeministrin e Sllovakisë pas plagosjes.

VIDEO

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit