28.3 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

Pse duhet ngrënë mollët me lëvore

- Advertisement -

E mira e të mollëve është se mund të konsumohen në çdo stinë.

Molla posedon aftësinë për të ulur presionin arterial sepse përmban flavonoide. Ndërkohë, lëvorja e mollës mund të ndihmojë rregullimin e hormoneve të lidhura me presionin tuaj të gjakut.

Më poshtë gjeni disa përfitime të tjera që ju mund të merrni nga konsumimi i lëvorës së pemës në fjalë:

  • Detoksifikon mëlçinë tuaj
  • Ul nivelin e kolesterolit të keq
  • Është plot me vitaminë B12 kështu që do t’ju ndihmojë kundër pagjumësisë.
  • Ul ethet
  • Lufton kapsllëkun dhe diarenë
  • Stimulon prodhimin e lëngjeve të stomakut kështu që është shumë e dobishme kundër ulçerës dhe gastritit.
  • Lëkura e mollës është plot me fosfor kështu që është e mahnitshme kundër problemeve me kujtesën.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit