25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

PSD e quan Kosovën humbëse në dialog, fajësojnë Albin Kurtin

- Advertisement -

Partia Socialdemokrate sot mbajti mbledhjen e dytë të rregullt të Këshillit të Përgjithshëm, ku gjatë këtij takimi u diskutua rreth zhvillimeve politike që po kalon Kosova, ku rëndësi e veçantë iu kushtua dialogut me Serbinë.

Sipas PSD-së pala që po humbë në këtë proces negociues është Kosova dhe kjo në saje të keqmenaxhimit paaftësisë së Qeverisë Kurti e cila dialogun, sipas tyre, e ka shndërruar në mjetin e saj për ligjërim populist.

“Opzitën e fortë përballë këtij pushteti duhet ta bëjmë edhe brenda institucioneve ku aktualisht po mungon. Prandaj ne do të garojmë që ta ballafaqojmë pushtetin autoritar edhe brenda Kuvendit, ashtu siç e kemi bërë nga jashtë”, shkruhet në njoftimin e tyre.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit