9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Problemet financiare me të cilat po përballen prindërit e Kate Middleton

- Advertisement -

Nëna e Kate Middleton, Carole, do të ketë nevojë për mbështetjen e të gjithëve në këtë periudhë të vështirë që po përjeton princesha. “Catherine mund të jetë 42 vjeç, por ajo është ende vajza e vogël e Carole dhe ta shohësh atë duke kaluar nëpër të gjitha këto sfida dhe duke u përballur me presionin e shpjegimit ishte jashtëzakonisht shqetësuese,” . tregon Jennie Bond për Mirror.

“Ajo është pa dyshim një burim force dhe një prani ngushëlluese për fëmijët, por gjithashtu do të ketë nevojë për siguri.”

Prindërit e Princeshës së Uellsit, megjithatë, kanë çështje të tjera për t’u marrë. Carole dhe Michael Middleton nuk janë në gjendje të paguajnë 260,000 £ në taksat e prapambetura nga kolapsi i biznesit të furnizimeve për festat e fëmijëve të tyre.

Party Pieces ishte një sipërmarrje fitimprurëse dhe u themelua nga Carole Middleton në vitin 1987 kur zbuloi se mund të fitonte para duke bërë çanta feste. Ajo u ndërtua fjalë për fjalë nga e para dhe me kapitalin e vetëm të kokëfortësisë dhe shpirtit krijues të nënës së Kate Middleton.

E gjithë pasuria e familjes besohet se buron nga suksesi i kompanisë ‘Party Pieces’ dhe i ka lejuar Middletons të kalojnë tre fëmijët e tyre në Kolegjin prestigjioz Marlborough dhe t’u ofrojnë atyre një portofol mbresëlënës pronash.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit