26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Prezantohet ekrani i parë në botë me shpejtësi rifreskimi prej 1000 Hz

- Advertisement -

Monitorët më të shpejtë të disponueshëm aktualisht në treg ofrojnë shpejtësi rifreskimi prej 540 Hz, por panele edhe më të shpejta janë tashmë në punë.

Kjo i referohet konkretisht ekranit TCL CSOT, i cili ka një panel 4K me një shpejtësi rifreskimi prej 1000 Hz, transmeton Telegrafi.

Ekrani i prototipit TCL CSOT u shfaq gjatë ngjarjes DisplayWeek 2024, dhe ajo që është më mbresëlënëse është se ekrani funksionon në rezolucion 4K.

Kjo sfidon pritshmëritë që një monitor me një shpejtësi rifreskimi 1000 Hz do të arrijë me një rezolucion më të ulët.

Për momentin, nuk ka shumë detaje rreth këtij monitori revolucionar, por janë shfaqur fotografitë në X që tregojnë ekranin e lakuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit