22.4 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Presidenti i Shqipërisë pritet të shpallet “Qytetar Nderi” nga Drenasi e Deçani

- Advertisement -

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, pritet të shpallet “Qytetar Nderi” nga dy komuna të Kosovës, ajo e Drenasit dhe e Deçanit.

Në njoftimin për media nga Komuna e Deçanit bëhet e ditur se presidenti Begaj do ta vizitojë këtë komunë të dielën, teksa ai në ora 11:00 pritet të bëj homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Gllogjan.

Kurse, të nesërmen, i pari i shtetit shqiptar do të nderohet edhe nga Komuna e Drenasit.

Në njoftim thuhet se Begaj do të shpallet “Qytetar Nderi” në një seancë solemne që do të fillojë nga ora 11:00, teksa ai pritet të ketë edhe aktivitete të tjera gjatë ditës në këtë komunë.

Ndërsa në ora 12:00 Presidenti Begaj do të shpallet “Qytetar Nderi” i kësaj komune, në sallën e Kuvendit Komunal, në një seancë solemne.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit