23.8 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Presidenti Ademi takon në Norvegji ambasadoren e Kosovës

- Advertisement -

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, një ditë para ndeshjes me Norvergjinë, ka takuar ambasadorja e Kosovës në Norvegji, Nita Luci, shkruan Scanner.

Ademi shkruan se gjatë këtij takimi vlerësuam rolin e bashkatdhetarëve tanë dhe përkrahjen që ata i japin vendit të origjinës në çdo sferë të jetës.

Postimi i plotë:

Sot pata kënaqësinë të mirëpritem nga ambasadorja e Kosovës në Norvegji, Nita Luci.

Ambasadoren e falënderova për mikpritjen dhe bashkëpunimin e ngushtë në promovimin e vlerave të vendit tonë në Norvegji.

Gjatë këtij takimi vlerësuam rolin e bashkatdhetarëve tanë dhe përkrahjen që ata i japin vendit të origjinës në çdo sferë të jetës.

Kontributi i tyre në forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve tona është i jashtëzakonshëm.

Në ndeshjen e nesërme presim që mbështetja e tyre për Dardanët të jetë maksimale.⚽️🇽🇰

https://www.facebook.com/share/p/JGUSEE2VGB2cbiUz/?mibextid=oFDknk

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit