21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Porositi iPhone 13, burri mbetet pa fjalë nga pakoja që i erdhi

- Advertisement -


Në vend të një iPhone për mbi 1000 euro, ai mori çokollatë të paketuar në mënyrë të dyshimtë.

Britaniku Daniel Carroll ndoshta e imagjinoi ndryshe blerjen e tij të Krishtlindjeve në internet.

Kur paketa mbërriti me iPhone 13 Pro Max, i cili u porosit për 1049 euro, nuk përmbante telefonin inteligjent të pritur nga ai.

Në vend të kësaj, ai gjeti çokollata të mbështjella me letër higjienike.

Carroll vuri re se sapo ishte duke u “zbërthyer” pakon, dikush e kishte hapur atë më herët.

Kur u përpoq të kontaktonte dikë në DHL, ai përfundoi vetëm me një sistem telefonik të automatizuar që i lexonte atij informacionin e gjurmimit.

Edhe në vetë Apple nuk është se kreu punë shumë, kur i telefonoi ata, kompania amerikane i kishte thënë se nuk kishin marrë asnjë informacion nga DHL dhe nuk do të siguronin një zëvendësim derisa të përfundonte një hetim për rastin.

Carroll tha: “Ishte menduar të ishte një dhuratë për Krishtlindje, kështu që është vërtet zhgënjyese”.

Carroll raportoi për incidentin në Twitter, sipas Daily Mail. Më pas kontaktuan disa klientë të tjerë të cilët gjithashtu kishin probleme me dërgesat e DHL në të njëjtin vend në Leeds. Një person madje shkroi se një incident i ngjashëm ndodhi në Bradford City, ku çokollata u dërgua gjithashtu në letër higjienike në vend të një iPhone. /telegrafi/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit