14.5 C
New York
Saturday, September 23, 2023

Buy now

Policia del me njoftim për keqtrajtimin e fëmijës në Fushë-Kosovë

Policia e Kosovës ka dalë me komunikatë rreth rastit në çerdhen shtetërore “Gëzimi ynë” në Fushë-Kosov ky dyshohet një fëmijë është rrahur nga edukatoret në çerdhe.

Policia ka bërë të ditur se ka filluar hetimi.

“Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës është informuar lidhur me shqetësimet e ngritura në publik pas pamjeve të publikuara ndërlidhur me pretendimet për sjellje të papërshtatshme, në kundërshtim me etiken, apo me nuanca dhune, nga ana e disa edukatoreve në një kopsht fëmijësh në Fushë Kosovë.

Pas publikimit të pamjeve të tilla ne kemi marrë seriozisht pretendimet e ngritura dhe menjëherë kemi filluar një hetim preliminar për çështjen”, thuhet në njoftim.

Sipas policisë, zyrtarët janë duke mbledhur provat dhe duke intervistuar personat që kanë mundur të jenë të implikuar në rast.

Aktualisht zyrtarët policor po vijojnë punën për mbledhjen e të gjitha provave që janë të arritshme, intervistimin e personave që në çfarëdo rrethane dhe çfarëdo cilësie kanë mundur të jenë të implikuar në rast, po shqyrtohen raportet mjekësore, pamjet e publikuara si dhe po analizohen ato.” – thuhet tutje në komunikatë.

https://m.facebook.com/KosovoPolice/posts/611432221197040?ref=embed_post&wtsid=rdr_0uJtO4iirai4XYxcW

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit