15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Pochettino: Pas një jave do ta dimë nëse do të qëndroj si trajner i Chelseat

- Advertisement -

Mauricio Pochettino ka thënë se pas një jave do ta kuptojë nëse do të vazhdojë të jetë trajner i Chelseat.

Pochettino, ndër të tjera ka potencuar se nuk është vendimi i tij, por i pronarëve të klubit.

“Në një javë do të dimë nëse do të qëndroj si trajner i Chelseat”, u shpreh Pochettino.

“Nuk është vendimi im sepse nëse pronarët mendojnë të ndryshojnë. Me siguri, në një javë do ta dimë”.

“Nuk më prek mua. A ndikon kjo te njerëzit që punojnë me ne? Mendoj se po sepse, në fund, mund të vrasësh thashethemet dhe të më shkarkosh, dhe ky nuk është problem. Kjo ndodh në shumë klube”.

Chelsea aktualisht renditet në vendin e shtatë me 54 pikë të grumbulluara nga 35 ndeshje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit