13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Plani përfundimtar i Real Madridit për të transferuar Mbappen

Real Madrid është në një moment vendimtar në kërkimin e tij për të nënshkruar me Kylian Mbappen.

Klubi është i vendosur të ndërmarrë një hap të guximshëm dhe të forcojë skuadrën e tij me inkorporimin e sulmuesit të talentuar francez, së bashku me lojtarët e rinj premtues si Jude Bellingham dhe Vinicius Junior.

Pas një kërkese një mujore të ‘armëpushimit’ nga PSG, të cilës i vjen fundi sot, Real Madridi gjendet në një moment vendimmarrje.

Pavarësisht se nuk ka bërë asnjë transferim gjatë muajit janar, klubi ka punuar në hije për të finalizuar nënshkrimin e Mbappes për 2024/2025, raporton Diario AS.

Florentino Perez ka përdorur sërish kontratën e lojtarit francez që skadon nga 1 korriku, për të realizuar një nga transferimet më të mëdha të verës.

Ditët e fundit ka pasur një ndryshim të rëndësishëm në pozicionin e Real Madridit dhe ky ndryshim pasqyron ambicien e drejtuesve të klubit, të cilët tani e shohin mundësinë e mbylljes së nënshkrimit të Mbappes më afër se kurrë pas disa përpjekjeve të dështuara.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit