12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Plagoset me armë zjarri një person në Podujevë, të dyshuarit në arrati

Një person është plagosur me armë zjarri nga dy persona të dyshuar, mbrëmë në Podujevë.

I plagosuri si pasojë e plagëve të marra është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Ndërsa, Policia e Kosovës thotë se në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pistoletë me pesë fishekë, dy gëzhoja dhe rreth 7.1 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë.

Të dyshuarit që kanë plagosur viktimën janë në arrati, derisa sipas policisë, rasti është duke u hetuar.

Rasti në Policinë e Kosovës është iniciuar “Vrasje në tentativë”.

“VRASJE NË TENTATIVË Podujevë 03.06.2023 – 00:53. Viktima mashkull kosovar, është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, pasi që është plagosur me armë zjarri nga dy të dyshuar meshkuj kosovar. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pistoletë me pesë fishekë, dy gëzhoja dhe rreth 7.1 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë.  Të dyshuarit gjenden në arrati. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit